Akcje charytatywne

Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem włączają się w różnorodne działania charytatywne.

Obecnie bierzemy udział w następujących akcjach:

  • NAKRĘTKI  DLA  HOSPICJUM - zbieramy plastikowe nakrętki, które przekazujemy Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Dzięki temu przyczyniamy się do wsparcia nieuleczalnie chorych dzieci.
  • POMÓŻ I TY - od kilku już lat bierzemy udział w corocznej akcji charytatywnej Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych w Gdyni. W ramach akcji "SZKOŁO POMÓŻ I TY" rozprowadzamy cegiełki - pomoce edukacyjne w formie zakładek. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na pomoc podopiecznym Fundacji. W tym roku szkolnym rozprowadziliśmy cegiełki na kwotę  152, 50 zł.
  • "DZIĘKI  TOBIE" - Fundacja DZIĘKI TOBIE powstała w odpowiedzi na potrzeby dzieci, dla których rehabilitacja jest jedyną szansą na powrót do zdrowia. Celem fundacji jest pozyskanie funduszy na ich leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego i innych specjalnych potrzeb. W tegorocznej akcji wsparliśmy leczenie Kubusia uzbieraną przez uczniów kwotą 1128,31 zł.
  • ZNACZEK  DLA  MISJI - wycinamy znaczki z listów i kartek pocztowych, które otrzymują nasze rodziny, nasi znajomi...aby przekazać je zgromadzeniom zakonnym. Środki pieniężne uzyskane z odzyskanych znaczków pocztowych wspierają ich działalność misyjną.

W ramach działań charytatywnych nasza placówka odpowiedziała także na apel chorego chłopca z Austrii, który pragnie zapisać się w Księdze Rekordów Guinessa poprzez stworzenie najdłuższego łańcucha listów solidarności. Spełniliśmy jego prośbę, przesyłając ją do 10 kolejnych placówek.