Biegi przełajowe

Osiągnięcia sportowe 2018/19 » Biegi przełajowe

2.10.2018r. indywidualnymi biegami przełajowymi rozpoczął się rok szkolnych rywalizacji na etapie powiatowym. W Starym Oleśnie, przy bardzo niskich temperaturach, uczniowie PSP Kościeliska wywalczyli w klasyfikacji szkół:

- chłopcy I miejsce;

- dziewczyny III miejsce.

Indywidualnie: II miejsce zajął Marcin Kamski, Jakub Preś VI miejsce a Martin Kocemba miejsce VII. Z dziewcząt IV miejsce wywalczyła Żaneta Wolke.  Nikola Kosmala i Miszella Tracz uplasowały się na granicy 1 i 2 dziesiątki. Z zawodów tych do zawodów wojewódzkich zakwalifikowali się Marcin Kamski i Żaneta Wolke.

5.10.2018r odbyły się w Starym Oleśnie drużynowe biegi przełajowe o mistrzostwo powiatu oleskiego. Wszystkie drużyny gminy Radłów były reprezentowane przez PSP Kościeliska. Uczniowie spisali się znakomicie uzyskując w powiecie oleskim następujące wyniki:

- dziewczynki młodsze:  Nikola Kosmala, Natasza Mencfel, Aleksandra Sekuła, Wiktoria Świerc - II miejsce

- dziewczynki starsze: Żaneta Wolke, Miszella Tracz, Emilia Kosmala, Sara Pisula - IV miejsce

- chłopcy młodsi : Mateusz Oblonk, Tomasz Sokołowski, Błażej Kalemba, Szymon Gruca - III miejsce

- chłopcy starsi: Marcin Kamski, Jakub Preś, Martin Kocemba, Mateusz Urbański - II miejsce.

W zawodach wojewódzkich, które odbyły się 10.10.2018r w Lasocicach Marcin Kamski zajął 27 miejsce a Żaneta Wolke 31 miejsce.