Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Wydarzenia  » Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

   29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Uczniowie klas IV-VI: Martyna Niegot, Sarah Pakulla, Bartosz Kulik, Paulina Noworolnik, Jakub Małycha, Wiktoria Kus, Laura Kulej i Emili Chuć dali pokaz sztuki pięknego czytania przed młodszymi kolegami z klas I-III, którzy nagrodzili ich gromkimi brawami. Na koniec uczniowie poprowadzili quiz ze znajomości bajek i baśni popularnych i lubianych przez dzieci na całym świecie. Uczniowie poradzili sobie z nim znakomicie i w nagrodę otrzymali drobne upominki.      

   W tym roku staraliśmy się przybliżyć najmłodszym uczniom zabawne i jednocześnie pouczające utwory Grzegorza Kasdepke, dlatego w naszym repertuarze znalazły się książki takie jak: ”Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”, „Bon czy ton, savoir-vivre dla dzieci”, Co to znaczy… 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” - dodaje pomysłodawczyni akcji p. Violetta Jaguś.

                „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – te słowa wybitnej polskiej noblistki W. Szymborskiej warto wziąć sobie do serca, bo czytanie książek nie tylko wzbogaca słownictwo i stymuluje rozwój dzieci, ale przede wszystkim rozwija wyobraźnię i poprawia samopoczucie.